VESTI / NEWS – FEBRUAR – 2011

18-20.02.2011 : JCT 2011: EVROLIGIN JUNIORSKI KVALIFIKACIONI TURNIR
Sjajni rezultati mladih košarkaša FMP-a u prethodnim sezonama, osvojeni turniri širom Evrope, bili su samo uvertira za veliki događaj koji nas čeka u Srpskoj prestonici krajem ferbruara.

Igre juniorske ekipe na Final four takmičenju koje su prisutne ostavljale bez daha, osvojene zlatne medalje mladih srpskih reprezentacija u kojima su najbolji igrači bili upravo članovi našeg kluba, omogućili su Panterima da vrate Beograd na košarkašku mapu Evrope i budu organizatori prestižnog juniorskog turnira u periodu od 18.02.-20.02.2011. godine,

Košarkaški klub FMP u saradnji sa Evroligom organizuje cetvrti Euroleague Basketball Nike International Junior Classification Tournament Belgrade 2011.

19.02.2011 : KLS XXI kolo : FMP izgubio od Borca u Čačku
Košarkaši FMP  priredili su neprijatno iznenađenje  u 21. kolu Košarkaške lige Srbije, FMP je poražen u Čačku od ekipe Borca rezultatom 83:85. Rezultat po četvrtinama:21:23,24:17,27:12,13:31.

Tim trenera Đokića je nešto slabije ušao  u duel protiv Borca, FMP je mlakom odbranom dopustio Čačanima da drže rezultat i na poluvreme su Panteri otišli sa 5 poena minusa.

U nastavku FMP nastavlja u istom ritmu, bez prevelike želje za borbom pa je rezultat rastao u korist domaćina i na kraju treće deonice FMP  je bio 20 poena u zaostatku.U poslednjoj deonici Panteri su pokazali kvalitet i snagu, onakvu igru kakvu smo gledali na Kupu „Radivoja Koraća“ pa su uspeli da se iz velikog rezultatskog zaostatka vrate u egal.

Na kraju je usledila penal završnica u kojoj košarkaši FMP-a nisu imali koncentracije. FMP je tako ubeležio drugi poraz u prvenstvu koji nema nikakvog značaja za dalji plasman.Sledeću utakmicu košarkaši FMP-a igraju protiv Sloge iz Kraljeva.

Utakmica je na programu u nedelju 23.02.2011. godine sa početkom od 19,30 časova. Ulaz je slobodan…

12.02.2011 : KUP RADIVOJA KORACA: FMP-U IZMAKAO KUP

KK Partizan mt:s – KK FMP 77:73(12:22, 17:16, 22:19, 26:16)
Košarkašima FMP-a nije pošlo za rukom da osvoje peti kup“Radivoja Koraća“.  Tim trenera Boška Đokića je odlično otvorio finalni meč, utakmica je bila puna tenzije i napetosti ali su se u uvodnim minutima bolje snašli igrači iz Železnika.FMP je posle samo šest minuta igre imao 15 poena prednosti, koju je čuvao do sredine treće četvrtine, kada je počeo Partizanov povratak. U poslednjoj deonici, crno-beli su uspeli da preuzmu vođstvo, a zatim u rezultatskoj klackalici pronađu i put do pobede.FMP je na finalnom turniru pružio odlične partije I pokazao protivnicima da su nijanse odlučile osvajača Kupa “ Radivoja Koraća “.

Strelci za FMP: Čović 15p (5as,4sk),Kuveljić,Ilić 17p (11sk),Lazić 6p,Jelić 4p (3sk),Smiljanić,Stojadinović (1as,6sk),Radivojević 16p (4as,9sk),Ivelja 7p (3sk),Dimić 2p,Milutinović 6p,Živanović .

Strelci za Partizan MT:S: Jerrells 20p,Kecman 9p,Jaramaz,Lučić,Milosavljević 7p,Katić 8p,Jawai 10p,Bešović,Božić 3p,Gist 13p,Vesely 7p,Đekić .

11.02.2011 : KUP RADIVOJA KORACA : PANTERI U FINALU
KK FMP – KK Crvena zvezda 90:79(28:14, 16:21, 25:17, 21:27)

Kosarkasi FMP-a će igrati sutra u finalu za „Žućkovu levicu“, trofej koji je tri puta dosad osvajao.

Jakim tempom smo igrali na početku što nam je omogućilo da se odlepimo do 14 poena prednosti. U nastavku smo imali problema sa Maršom i sa niskom postavom Zvezde, kad Nikolić nije bio na terenu. Medutim, uspešno smo sve rešavali u hodu, a poslužio nas je i šut pa smo imali od starta cemu da se nadamo“, rekao je posle utakmice trener FMP Boško Đokić.

„Postojala je nervoza pred meč, pošto igram protiv Crvene zvezde. Na početku smo dobro igrali i zadržali smo isti ritam do kraja utakmice i mislim da smo zasluženo slavili“, rekao je Radivojević.

Crvena zvezda: Cvetković 2, Drča, Jang 20, Radosavljević , Balaban, Lešić 2, Nedović 13, Milošević 3 (9sk), Nikolić 10 (6sk), Marš 19 (12sk), Subotić 10, Bakić.

FMP: Čović 16, Kuveljić, Ilić 12 (6sk), Lazić 5 (5sk), Jelić 4, Smiljanić 3, Stojadinović 7 (6sk), Radivojević (17, 8sk, 8as), Ivelja 10 (5sk), Dimić 2, Milutinović 14, Živanović.

Finale Kupa Radivoja Koraca odrzace se u subotu 12.02.2011. godine u hali FMP-a sa pocetkom od 20:00 casova.

Prodaja karata za finale je od 16 casova, a cena  je 500 din.

09.02.2011 : KUP RADIVOJA KORACA: FMP IZBACIO HEMOFARM

U 1/4 finalu Kupa „Radivoja Koraca“ ekipa FMP je zabelezila pobedu protiv ekipe Hemofarma rezultatom 88:93. Rezultat po cetvrtinama:21:21,21:33,24:21,22:18.

Tim trenera Djokica je dobro otvorio utakmicu,igralo se kos za kos pa je prva deonica zavrsena izjednaceno. U nastavku druga prica,ekipa FMP-a je dodala gas i sa jakom odbranom uspeva da se rezultatski odlepi i na poluvreme ode sa 12 poena prednosti.

U zavrsnici meca je usledila velika borba,Panteri su drzali prednost ali je ekipa iz Vrsca u par navrata uspevala da se priblizi. Na kraju je vidjena penal zavrsnica u kojoj su kosarkasi FMP-a bili skoncentrisaniji i zasluzeno se plasirali u polufinale Kupa.

Strelci za FMP:Covic 19p (8as,3sk),Kuveljic,Ilic 12p (7sk),Lazic 8p (4sk),Jelic 1p,Smiljanic 8p,Stojadinovic 5p,Radivojevic 12p (8as,3sk),Ivelja 17p (3as,3sk),Dimic 6p (4sk),Milutinovic 5p (6sk),Zivanovic.

Strelci za Hemofarm:Pavkovic 18p,Bozovic 1p,Abdul-Hamid 3p,Krstovic 11p,Sutalo 6p,Savovic 6p,Borisov 20p,Petrovic,Jeremic 2p,Jordan 8p,Maras 8p,Andjusic 5p.

U polufinalu Kupa „Radivoja Koraca“ sastaju se FMP i Crvena zvezda.

Mec je na programu u petak…

08.02.2011 : KADETSKA LIGA : FMP BOLJI OD PARTIZANA

U derbiju 9.kolu kvalitetne kadetske lige FMP je na svom parketu pobedio Partizan rezultatom 83 : 64 po četvrtinama 21:24, 24:16, 22:12, 16.12

Do ovog kola, obe ekipe su bile bez poraza, tako da je meč imao veliki rezultatski značaj. Odličnu utakmicu ulepšala je i brojna publika u hali Basket City.

Fmp je sjajno otvorio utakmicu, međutim ekipa Partizana se  sa nekoliko preciznih šuteva brzo vratila u igru i na kraju prve četvrtine vodila sa tri razlike. U nastavku meča igralo se  koš za koš, ali je ipak Fmp na poluvreme otišao sa malim vođstvom od pet razlike, rezultat 45:40.

U drugom poluvremenu Fmp je zaigrao jako u odbrani, i sa nekoliko kontri umakao protivniku. Gotovo celu treću četvrtinu mali panteri, igrali su školski i bez greške i rezultat nije izostao, na kraju treće 67:52.

U poslednjoj četvrtini obe ekipe su igrale slično, sa dosta grešaka i dosta izgubljenih lopti, ali je i ovoj četvrtini Fmp bio bolji i dozvolio ekipi Partizana samo 12 postignutih poena.Na kraju utakmice 83 : 64 za Fmp.

Strelci u ekipi Fmp-a : Rebić (22 p, 8 as,) ; Đukanović (21 p, 5 sk) ; Vorkapić (9 p, 5 sk) ; Ristić (14 p, 11 sk) ; Tejić ( 8 p, 10 sk,) Kaplanović (5 p, 8 sk) ; Skoknić (1 p, 2 uk, 2 as) ; Jovanović (2 p, 2 as)

07.02.2011 : KUP RADIVOJA KORACA : Informacije za javnost

Košarkaški klub FMP u saradnji sa Košarkaškim savezom Srbije organizuje završnicu ’’Kupa Radivoja Koraća’’ u periodu od 09.02.-12.02.2011.godine.

Prodaja ulaznica za završnicu Kupa će početi u ponedeljak 07.02.2011.godine na blagajni u hali FMP u Železniku, adresa Stjepana Supanca 15a. Prodaja će se vršiti u ponedeljak i utorak od 10-18h a od srede do subote od 14-21h.

Zbog ograničenog broja mesta u hali, svaki posetilac može da kupi maksimalno 4 ulaznice. Pri kupovini karata, svaki kupac je obavezan da preda fotokopiju lične karte.