ARHIVA VESTI DEC 2010 / News DEC 2010

29.12.2010 : KADETI U GRCKOJ :  I DRUGA POBEDA

Drugog dana na turniru u Grčkoj (Patra) kadeti FMP-a su deklasirali domaćina ekipu ESPEROS rezultatom 89:22 po četvrtinama 31:920:521:817:0.

Od samog početka igrači FMP-a su igrali sjajno u odbrani i u napadu.Iz četvrtine u četvrtinu prednost FMP-a se uvrećavala da bi na kraju FMP slavio sa neverovatnih 67 poena razlike.Utakmica je obilovala prelepim akcijama koje je Grčaka publika nagrađivala aplauzima.
Strelici u ekipi FMP-a:
Rebić(10 p; 16 as; 4 uk ), Stupar(11 p); Skoknić(5 p); Lazarević;
Vorkapić(9 p; 8 sk;  6 uk); Rončević; Đukanović(20 p; 5 sk); Daskalović(9 p; 4 sk); Jovanović; Kaplanović; Ristić(13 p; 14 sk); Tejić(12 p; 11 sk).

Sledeći meč FMP igra za pvo mesto protiv grčeke ekipe MANTOULIDIS  u sredu  29.12.2010 u 18 časova po našem vremenu.Ekipa MANTOULIDIS je jedna od  najboljih kadetska ekipa u Grčkoj u kojoj igra 6 reprezentativaca.

28.12.2010 : KADETI U GRCKOJ FMP STARTOVAO POBEDOM
Na novogodišnjem kadetskom turniru u Grčkoj (Patra) FMP je pobedio PANIONIOS rezultatom 90:43 po četvrtinama
22:11; 24:10; 13:13; 31:9.FMP je tokom celog meča vodio i kontrolisao rezultat, jakom odbranom i brzim kontra napadima ekipa trenera
Milana Mandarića je  zabeležila  prvu pobedu na turniru.Strelici u ekipi FMP-a:
Rebić(12 p; 9 as ), Stupar(8p); Skoknić(5 p); Lazarević(4 p); Vorkapić(10 p; 6 sk); Rončević(2 p); Đukanović(12 p; 5 sk); Daskalović(4 p; 4 sk); Jovanović; Mitrović; Ristić(21 p; 14 sk); Tejić(11p; 8 sk).Sledeći meč FMP igra protiv domaćina ESPEROS u utorak 27.12.2010 u 19 časova po našem vremenu. Trener Mandarić kaže da dobro poznaje ekipu ESPEROSA i da očekuje veoma težak i neizvestan meč.
 26.12.2010 : PREGLED VIKENDA : POBEDA NA TESKOM GOSTOVANJU
JUNIORI : IX KOLO JJL Srbije :POBEDA NA TESKOM GOSTOVANJU – U 9.kolu Juniorske jedinstvene lige Srbije ekipa FMP-a je nastavila pobednicki niz,na gostovanju protiv ekipe Mega Vizure rezultatom 84:86. Rezultat po cetvrtinama:27:23,25:26,14:19,18:18. Od samog pocetka meca obe ekipe su napadacki sjajno bile raspucane.Rezultat je varirao tokom celog meca,ali na kraju se ekipa iz Zeleznika bolje snasla i zasluzeno slavila.Tim trenera Guse je pokazao karakter,i u prelomnim trenucima meca velikom borbenoscu i pozrtvovanjem iskoristio priliku i ostao ne porazen. Najzapazeniji u ekipi FMP-a bili su:Miljenovic 23p (10as,7sk), Popovski 18p (8sk),Jankovic 14p (9sk),Bezbradica 9p (7sk),L.Pavlovic 9p.
PIONIRI : Izvestj sa pionirskog turnira:Hala Sport Eko, KK Koledz-KK Ofi basket 62:60. Utakmica je od samog starta bila ujednacena i ekipe su se smenjivale u vodjsvu.Ekipa Ofi basketa je uspela da do poluvremena nadigra Koledz i da na poluvreme ode sa 7 poena prednosti.U nastavku tim trenera Bulatovica je zaigrao dosta bolje i uspeo da sa vise koncentracije udje u zavrsnicu,i na kraju je ekipa Koledz-a zasluzeno slavila.
Na pionirskom turniru u Hali Sport eko ekipa koledza je pretrpela poraz od zemuna rezultatom 59:77 po cetvrtinama 17:21 15:17 15:22 12:17.Tokom celog meca ekipa koledza je igrala katastrofalno u napadu,izgubila veliki broj lopti sto je ekipi zemuna omogucilo dosta kontra napada uz to I lakih poena. Najistaknutiji strelci I timu Koledza bili su Djordjevic Dusan I Rakicevic Nikola sa po 11 postignutih poena. Ekipa koledza sutra u 14:30 igra protiv Partizana u Hali Sport eko.
 25.12.2010 : XIV KLS : NOVA POBEDA FMP-a
FMP je zabelezio protiv Tamisa u Pancevu 14.uzastopnu pobedu u Kosarkaskoj ligi Srbije,rezultatom 58:70. Rezultat po cetvrtinama:15:26,20:12,14:17,9:15.

Ekipa FMP-a je odlicnim pristupom vec na startu uspela da nametne svoj ritam i da u drugu cetvrtinu udje sa 11 poena prednosti.U nastavku meca Tamis se vraca u igru,i uspevaju da pruze veci otpor ali ne i dovoljan da izbegnu poraz.Ekipa trenera Djokica nastavlja dominaciju i ostaje usamljena na vrhu tabele.

Strelci za KK Tamis:Pasuj 6p,Djokic 11p,Stefanovic 4p,Stajic ,Buric 5p,Jereminov 9p,Sekulic,Radenkovic 2p,Stanojevic 6p,Radenkovic,Mihajlovic 7p,Perak 8p.

Strelci za KK FMP:Covic 9p (4as),Markovic 14p (8sk),Kuveljic,Lazic 10p (4sk),Jelic 4p,Smiljanic 3p,Milovanovic,Radivojevic 13p (4as,7sk),Ivelja 7p,Ponomarev,Milutinovic 5p (5sk),Zivanovic 5p.

Sledecu utakmicu kosarkasi FMP-a igraju protiv Superfunda u subotu 08.01.2011. sa pocetkom od 18,00.Utakmica se igra u hali „FMP-a“ u Zelezniku.Ulaz je slobodan…

19.12.2010 : PREGLED VIKENDA : KOLEDZ IZGUBIO
U utakmici pionirske lige kosarkasi Koledz-a izgubili su od Partizana rezultatom 76:59

po cetvrtinama 13:20 15:11 25:14 23:14.

Najefikasniji u timi Koledz-a bio je Rakicevic Nikola sa 22 p,.

Ekipa trenera Milovana Bulatovica u cetvrtak igra u Basketlandu protiv kk c.zvezda.

KADETI : BOLJI OD FLASH-a

U 4.kolu kvalitetne kadetske lige ekipa FMP-a savladala je na gostovanju ekipu Flash-a rezultatom 49:90,

po četvrtinama: 12:16; 8:14; 11:28; 18:22.

Tokom celog meča ekipa trenera Milana Mandarića kontrolisala je rezultat.

Dobrom odbranom i jednostavnim rešenjima u napadu ekipa Fmp-a je na kraju ubedljivo slavila.

Ekipu su do pobede  ponovo predvodili Rebić Nikola, Ristić Dušan i Đukanović Brano koji su postigli po 17 poena.

Sjajnu partiju su pružili i Tejić Marko (12 p.), Kaplanović Đorđe (13 p.) i Vorkapićč Petar (11 p.)

18.12.2010 : XIII KOLO KLS : FMP SAVLADAO SLOBODU
U utakmici 13.kola Kosarkaske lige Srbije kosarkasi FMP-a su savladali u gostima na vrucem terenu KK Slobodu

iz Uzica rezultatom68:84. Ekipa trenera Djokica je zabelezila novu pobedu i nastavila pobednicki niz,i tako

ostala usamljena na vrhu tabele.

Pocetak utakmice je protekao u nadigravanju,borba je bila ujednacena i na poluvreme je ekipa FMP-a otisla

sa 3 poena prednosti.U nastavku meca kosarkasi iz Zeleznika su pojacali igru,pre svega odbranu i nametnuli

svoj ritam i na kraju zasluzeno slavili.

Strelci za KK Slobodu: Djuric 5p,Petronijevic,Andjic 10p,Micevic 17p,Colic,Maric,Marinkovic,Markovic 13p,

Arsic 4p,Fekete 16p,Jevtovic 3p,Tasic,Ljubojevic.

Strelci za ekipu FMP-a: Covic 18p (3as),Markovic 20p (9sk),Kuveljic,Ilic 8p (8sk),Jelic 4p,

Smiljanic 11p (4sk),Milovanovic 3p,Stojadinovic,Radivojevic 12p (3sk),Ivelja,Dimic 1p,Milutinovic 7p.

Statistika sa utakmice
 13.12.2010 : PREGLED VIKENDA : JUNIORI FMP-a SAVLADLI KNJAZEVAC
U utakmici 7.kola Juniorske jedinstvene lige Srbije ekipa FMP je u gostima savladala KK Knjazevac rezultatom 82:100. Rezultat po cetvrtinama:14:20,27:26,20:29,21:25. Ekipa FMP-a je tako preskocila sedmu uzastopnu prepreku.Utakmicu je obelezio veliki broj poena,FMP je dobro otvorio utakmicu i na poluvreme otisao sa 5 poena prednosti.U nastavku ekipa trenera Guse dodaje gas i sa serijom poena pri kraju trece cetvrtine dolazi do +14.Do kraja meca kosarkasi FMP-a su drzali kontrolu i na kraju zasluzeno slavili. Najefikasniji u redovima FMP-a bili su:Miljenovic 30p (8as,9sk)ind 50,Bezbradica 17p (4sk),Popovski 15p (8sk),Zorbas 13p (5sk),Pavlovic 12p (7sk). U KK Knjazevac najzapazeniji su bili:A. Jovanovic 18p,J.Jovanovic 14p,Vucetic 12p.

KADETI : FMP BOLJI OD ZEMUNA

Utakmica kadtske lige izmedju Zemuna I Fmp- zavrsena je rezultatom 90:55 u korist Fmp-a po cetvrtinama 17:31 11:24 11:18 16:17.Najzasluzniji za pobedu u timi Koledz-a bio je Djuaknovic Brano sa 21 p,17 p je postigao Nikola Rebic, 18 p Dusan Ristic,11 p Marko Tejic, po 8 poena postigli su Kaplanovic,Vorkapic I Skoknic.Tokom celog meca ekipu Fmp-a krasila je timska igra i naravno rezultat nije izostao.Trener Mandaric je dao sansu svim igracima. Fmp u sledecem kolu igra u gostima sa kk Flash.

PIONIRI : KOLEDZ BOLJI

U u utakmici pionirske lige kosarkasi Koledz-a pobedili su Zvezdaru kod kuce rezultatom 90:54 po cetvrtinama 31:14 14:9 15:15 20:16.Najzasluzniji za pobedu u timi Koledz-a bio je Rakicevic Nikola sa 22 p,15 p je postigao Marinkovic Vanja,po 14 p su postigli Bordas Marko I Miladinovic David .Ekipa trenera Milovana Bulatovica u subotu igra derbi kola pionirske lige protiv Partizana.
ML. PIONIRI: PORAZ OD ALBE

U u utakmici ml pionirske lige kosarkasi Koledz-a izgubili su od Abbe kod kuce rezultatom 38:41 po cetvrtinama 11:9 8:5 11:12 8:5.Najefikasniji u timi Koledz-a bio je Ivic Strahinja sa 11 p.dok je Bajic Boris postigao 7.Ovo je bila poslednja utakmica kvalifikacione faze. Pored ovog poraza ekipa kk Koledz je obezbedila ucesce u kvalitetnoj ligi.

10.12.2010 : XII KOLO KLS : PANTERI LAKO SA NOVOSAĐANIMA

U utakmici 12.kola ekipa FMP-a je ubedljivo savladala KK Novi Sad rezultatom 83:57.

Rezultat po četvrtinama: 21:15 ,14:12 ,27:15 ,21:15.

Košarkaši FMP-a su upisali novu pobedu u prvenstvu,dvanaestu u nizu i ostali usamljeni na vrhu KLS. Tim trenera Đokića uspeo je da slomi otpor Novosađana i da se rezultatski odlepi tek u trećem periodu igre.

U trećem periodu „Panteri“ su sjajnom odbranom i velikom borbenošću napravili ključnu seriju,i četvrtinu rešili u svoju korist sa velikom razlikom.

U nastavku meča FMP je održavao stečenu prednost i na kraju zasluženo slavio.

Strelci za ekipu FMP-a: Čović 17p (6as,3sk,za 1p 10/10) ,Marković 6p (8sk) ,Kuveljić ,Ilić 7p (7sk) ,Lazić 6p (4sk) ,Jelić 7p (3sk) ,Smiljanić 2p ,Milovanović 4p (4sk) ,Radivojević 12p (7as,4sk) ,Ponomarev ,Dimić 4p ,Milutinović 18p (5sk).

Strelci za KK Novi Sad:Kužeta 7p (6sk) ,Šepa 7p,Bogić 17p,Subotić 3p ,Pavlović ,Jokić ,Kovačević 4p ,Šešlija ,Kalinić 6p (4sk) ,Đogo ,Bunić 9p ,Đumić 4p (4sk).

.

Ekipa FMP-a sledeću utakmicu igra u subotu 18.12.2010. sa početkom od 19,00.

Sastaju se KK Sloboda – KK FMP.

Utakmica se igra u hali „Veliki Park“ – Užice.

07.12.2010 : XI KOLO KLS :  POBEDA NA VRUCEM TERENU
U 11.kolu Kosarkaske lige Srbije kosarkasi FMP-a su u gostima,pred punom dvoranom u Kosjericu savladali KK Crnokosu rezultatom 67:92. Rezultat po cetvrtinama:14:13,17:28,13:28,23:23.

U uvodnim minutima gosti iz Zeleznika su krenli sa mini serijom od 0:6,medjutim Crnokosa se vraca u igru i cetvrtinu zavrsava sa 1 poenom prednosti.Nastavak meca pripada FMP-u,igraci trenera Boska Djokica sjajnom i jakom igrom diktiraju tempo i rutinski zavrsavaju mec.Nova pobeda Pantera,11 u nizu za ubedjivo prvo mesto u prvenstvu.

Strelci za KK Crnokosu:Janjusevic 16p,Prolovic 6p,Bocka 5p,Djurovic,Sjekloca 13p,Petronijevic,Mukanovic,Djurovic 7p,Karalic 4p,Mladenovic 3p,Ignjatovic 7p,Masalusic 6p.

Strelci za ekipu FMP-a:Covic 13p (3as),Markovic 13p (9sk),Kuveljic,Ilic 8p,Jelic 5p (4sk),Smiljanic 9p,Milovanovic 6p,Stojadinovic,Radivojevic 8p (2as,5sk),Ivelja,Dimic 11p,Milutinovic 19p.

Sledeca utakmica je na programu u petak 10.12.2010. sa pocetkom od 17,30.