Borba za “Jadran” se nastavlja

U 13. kolu Superlige Srbije košarkaši FMP-a su ubedljivo savladali ekipu Crvene Zvezde rezultatom 97:87. Rezultat po četvrtinama 27:22, 21:30, 22:20, 27:15.

Panteri su priredili sjajnu košarkašku predstavu pred više od 1.200 gledalaca na domaćem terenu u meču sa favoritom za ulazak u Jadransku ligu. I ako je Zvezda dobro otvorila utakmicu, prvu četvrtinu je obeležio Miloš Dimić, odličnom igrom u odbrani, kao i Mile Ilić koji je imao stoprocentan šut i postigli čak 14 poena. Zahvaljujuči njihovoj odlučnosti i dobroj igri, FMP je uspeo da reši prvu deonicu u svoju korist, rezultatom 27:22.

U nastavku igre, došlo je do pada u ekipi FMP-a, kako u napadu tako i u odbrani što su igrači Zvezde iskoristili i na poluvreme otišli sa 4 poena prednosti (48:52).

Treću četvrtinu obeležili su rezultatski obrti i neočekivano vođstvo gostiju.

Velika borba se nastavila i u četvrtoj četvrtini. Gotovo da niko nije očekivao da ,,Panteri’’ mogu da ostvare veću prednost koja im je neophodna. Međutim, serijom poena razigranog Živanovića, na minut i 32 sekunde do kraja meča i rezultatom 96:85, činilo se da FMP može da dostigne razliku od 12 poena iz  ,,Pionira’’. Poslednji napad je obeležio neslavan promašaj Smiljanića za dva poena koji je zakomplikovao sudbinu FMP-a. U odlučujućem meču ,,Panteri’’ če se sastati sa Radničkim iz Kragujevca.

Strelci  za FMP: Čović 17 (4as) , Subotić 4p, Bowman 14p, Ilić 26p (10sk), Jelić, Smiljanić 6p (4sk), Stojadinović, Radivojević 8p (8as,3sk), Ivelja 8p (3as), Dimić 8p (3as,4sk) , Milutinović 1p, Živanović 5p.